Zasady dyplomowania
Zarządzenie Dziekana Wydziału Sztuki w sprawie zasad dyplomowania na kierunku: Grafika
Część teoretyczna pracy dyplomowej
- Problematyka teoretycznej części pracy dyplomowej jest ustalana z promotorem pracy nie później niż w pierwszym miesiącu ostatniego roku studiów podczas seminarium dyplomowego (do 1 listopada)
- Teoretyczna część pracy dyplomowej jest pracą pisemną podejmującą tematy związane z kierunkiem studiów. Zagadnienia podjęte w pracy teoretycznej powinny mieć związek z praktyczną częścią pracy dyplomowej, np.: pokazywać temat w szerszym kontekście, przybliżać przemiany historyczne, opisywać metodologię twórczą, itp.
- W czasie trwania seminarium dyplomowego na ostatnim roku studiów student jest zobowiązany systematycznie przekazywać promotorowi kolejne fragmenty pracy celem sprawdzenia poprawności wywodu i weryfikacji tez. Część teoretycznej pracy dyplomowej w całości powinna zostać przekazana promotorowi do sprawdzenia nie później niż cztery tygodnie przed wyznaczonym terminem obrony.
- Promotor zobowiązany jest do systematycznego weryfikowania postępów pracy, zapobiegania wszelkim formom naruszania ochrony własności intelektualnej, udzielania wskazówek zgodnie z zasadami obowiązującymi na Wydziale, przyjęcia pracy dyplomowej zgodnie z ustalonymi zasadami, wystawienia oceny końcowej i sporządzenia opinii o pracy.
- Tematy części teoretycznej prac dyplomowych zatwierdzane są przez Radę Katedry Multimediów do końca listopada.
- Powołanie recenzenta następuje w lutym.
Pliki do pobrania:
Zalecenia-do-redagowania-teoretycznych-PRAC-DYPLOMOWYCH-magisterskich-i-licencjackich-1
Część artystyczna pracy dyplomowej
- Zakres i temat artystycznej części pracy dyplomowej są ustalane z promotorem pracy w pierwszym semestrze ostatniego roku studiów na zajęciach w artystycznej pracowni dyplomowej.
- Artystyczną część pracy dyplomowej stanowią tworzące spójną merytorycznie oryginalną całość utwory o charakterze autorskiego dzieła, które mogą mieć wymiar: użytkowy, naukowy, edukacyjny, informacyjny, eksperymentalny lub autoekspresyjny. Praca powinna uwzględniać specyfikę kierunku studiów poprzez osadzenie dzieła w środowisku cyfrowym, jego multimedialność i interaktywność. Artystyczna część pracy dyplomowej może wykorzystywać takie media i formy jak: aplikacje na urządzenia ekranowe, strony www, gry, animacje i wideo cyfrowe, fotografie, e-booki, instalacje interaktywne itp. Praca powinna być zaprezentowana adekwatnie do wybranego tematu, np.: w formie planszy, wizualizacji, prezentacji multimedialnych i powinien jej towarzyszyć komentarz pisemny do 8 stron tekstu.
- Tematy części artystycznej prac dyplomowych zatwierdzane są przez Radę Katedry Multimediów.
- Powołanie recenzenta następuje w lutym.
Składanie pracy
- Dyplomant składa u pracownika Sekretariatu Katedry Multimediów nie później niż trzy tygodnie przed terminem obrony wypełniony Załącznikiem nr 1 oraz zatwierdzoną przez promotora pracę na płycie CD lub DVD w formacie DOC, DOCX, ODT, RTF, PDF. Płyta i koperta, do której należy włożyć płytę z pracą, winny być podpisane imieniem i nazwiskiem wraz z podaniem kierunku, formy (studia stacjonarne/niestacjonarne) oraz stopnia studiów. Weryfikacja pracy trwa do pięciu dni roboczych. Dyplomant jest zobowiązany osobiście odebrać z Sekretariatu skrócony raport podobieństwa oraz Załącznikiem nr 2.
- Dyplomant ma obowiązek złożyć w Dziekanacie Wydziału Sztuki nie później niż dwa tygodnie przed wyznaczonym terminem obrony:
- wygenerowany przez system skrócony raport podobieństwa wraz z Załącznikiem nr 2;
- dwa egzemplarze zatwierdzonej przez promotora podpisem teoretycznej części pracy dyplomowej:
- 1 egzemplarz wydruku jednostronnego w twardej oprawie
- 1 egzemplarz wydruku dwustronnego zbindowanego
- do obu egzemplarzy musi być dołączona identyczna z wydrukiem kopia elektroniczna pracy wraz ze skanem strony tytułowej podpisanej przez promotora
- dwa egzemplarze dokumentacji artystycznej części pracy dyplomowej zatwierdzonej przez promotora – do obu egzemplarzy musi być dołączona identyczna z wydrukiem kopia elektroniczna pracy wraz ze skanem strony tytułowej podpisanej przez promotora;
- indeks z kompletem wpisów i zaliczeń;
- kartę egzaminacyjną z kompletem wpisów i zaliczeń;
- cztery identyczne fotografie o wymiarach 6,5 x 4,5 cm;
- potwierdzenie uregulowania opłaty za wydanie dyplomu: 60 zł płatne gotówką we wpłatomacie lub w kasie uczelni;
- aby otrzymać odpis dyplomu w języku angielskim dyplomant musi złożyć wniosek o wydanie takiego odpisu, dodatkową fotografię o wymiarach 6,5 x 4,5 cm oraz uiścić we wpłatomacie lub w kasie uczelni opłatę 40 zł.
- Studenci studiów niestacjonarnych w momencie składania prac dyplomowych muszą mieć uregulowaną opłatę za studia.Dyplomant ma obowiązek złożyć w Dziekanacie Wydziału Sztuki nie później niż dwa tygodnie przed wyznaczonym terminem obrony:
- Przedkładając pracę dyplomową dyplomant podpisuje w Dziekanacie Wydziału Sztuki oświadczenie o autorstwie pracy, zawierające klauzulę dotyczącą konsekwencji wynikających z przypisania sobie przez studenta autorstwa cudzej pracy (jej fragmentu), oświadczenie o identyczności wersji elektronicznej z wydrukiem pracy oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody na udostępnienie pracy dyplomowej
- Przyjęta przez promotora praca podlega ocenie recenzenta.
- Recenzenta powołuje Kierownik Katedry Multimediów.
- Obrona odbywa się przed Komisją Egzaminacyjną powołaną przez Dziekana w składzie określonym w Regulaminie Studiów.
- W momencie odbioru dyplomu z dziekanatu wymagane jest złożenie w formie pisemnej Deklaracji absolwenta dostępnej do wypełnienia na stronie: https://www.abk.up.krakow.pl/deklaracja.html